Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Îslam'da ırk sorunu ve Kürdler

Güneyi işgal planı

Son günlerde (Ekim 2017) Türkiye İran ve Irak'la işbirliĝi yaparak Güneyi işgal planlarını yapmaktadır. Neymiş Kerkük'te türkmenler yaşıyormuş Kerkük türklerinmiş. MHP Başkanı Kerkük'e plaka bile tahsis etti. Kerkük 82, Musul 83 diye baĝıra baĝıra sesi düştü. Ama 16 Ekim YNK'nin ihanetiyle Kerkük İran Haşdi Şabi eline geçince Türkiye Kerkük'ü birden unuttu. İran Pers İmparatorluĝunun kapılarını açan Türkiye belki tarihi bir hata yaptı ama maalesef idarecilerin kürd düşmanlıĝı gözlerini kör etmiş, beyinlerini durdurmuştur. Oysa Güney'de bir kürd devletinin kurulması  hem Türkiye'nin hem de kürdlerin yararınaydı. Kerkük kürdlere geçince türkmen şehri oluyor ama araplara İran'a geçince Türkiye o şehrin adını aĝzına almıyor. Her gün türkmenler öldürülüyor yine Türkiye'den ses seda çıkmıyor! Hani Kerkük türkmenlerindi?

Halbukî Kerkük %78 ile Kurdistan'a evet dedi nerde bu türkmenler?

Kerkük'te yüz bin türkmen yaşıyor türkmen şehri oluyorda İstanbulda 7 milyon Kürd yaşıyor neden kürd şehri olmuyor?

Bu anlayış yeni deĝil eskiden beri bu böyledir. Kerkük araplarda olduĝunda türklerden ses seda çıkmıyor ama kürdlere geçince hemen sahipleniyorlar.

İki yıl önce DAEŞ Kerkük'ü işgal edince araplar silahlarını bırakıp kaçtılar, Türkiye de Musul konsolosluk elemanlarını kaçırdı. Süleyman Şah türbesini yerinden alıp Türkiye hudu-duna getirdiler.

Şu an (Ekim 2017) Musul araplardadır neden sesiniz çıkmıyor? Yarın bir referandumla kürdlerin eline geçerse ona da sahip çıkacaksınız!

2004'te yine kürdler Kerkük'a girince aynı kıyameti koparmıştınız!.. 

* * * * *

 

Malper/Anasayfa