Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Îslam'da ırk sorunu ve Kürdler

Kürdçeye ihtiyaç yok, herkes türkçe öĝrensin!

Burdaki amaç kürdlerin kendi ana dillerini unutması ve türkleşmesidir. Kürd nüfusu çoĝalır Türkiye bölünür korkusunu zaten her zaman yaşıyorlar. Hatta son zamanlarda "kürdler kısırlaştırılsın yoksa birgün kürd nüfusu çoĝunluĝu elde eder Türkiye kürdlerin eline geçer ve Türkiye Kurdistan olur" diyenler de çoĝaldı!

Peki dinimizde bir milletin dilini yasaklamak var mı? Kuran'ı Kerim her dili Allah'ın Ayetlerinden sayıyor ve o dillere deĝer verdiĝi için de her kavme kendi diliyle Peygamber yollamış-tır. "Göklerin ve yerin yaratılışı, dillerinizin ve renklerini-zin farklılığı da O'nun ayetlerindendir. (Rum/22)

Vahyin iyi anlaşılabilmesi ve Resulün kendi kavminden olması insanı daha çok cezbeder. O yüzden alimlerimiz, dini tebliğ ederken özellikle çocuklara anlatırken ana dillerinde anlatılması gerektiğini söylüyorlar. Çünkü daha iyi algılanır ve kalbe daha iyi oturur.

Kuran-i Kerim'de konuyla ilgili ayetler şöyle:

"Onlara iyice (emirlerimizi) açıklasın diye her Peygamberi yalnız kendi kavminin diliyle gönderdik." (İbrahim/4)

"Andolsun ki biz, "Allah'a kulluk edin ve Tâğut'tan sakının" diye (emretmeleri için) her ümmete bir peygamber gönderdik." (Nahl/36)

"Her millet için mutlaka bir uyarıcı (Resul) bulunmuştur." (Fatır/24)

Kısacası Allah'ın ayetlerinden olan dilimizi inkar etmek zülümdür. 6 yaşından sonra hiç bilmediĝi bir dil ile çocukları eĝitmek zülümdür.

Bunun adına da kardeşlik deniyorsa ve bu saçma projelerle birliĝin saĝlanacaĝını düşünmek yanlıştır. Bu birlikten ziyade bölmeye giden yoldur. Kardeşlik lafla deĝil, kardeşlik hukukuyla saĝlanır. Aksi ise geçici bir yoldur, sonu yoktur.

* * * * *

 
 

Malper/Anasayfa