Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Îslam'da ırk sorunu ve Kürdler

Kürdistan demek bölgede ikinci israil demektir!.

Kürdleri dinden vurmaya çalışıyorlar. Dün kurulacak devlet ermeni, bugün ise yahudi devleti olacak diyorlar.

Ama yanılıyorlar müslüman kürd eskisi gibi kanmıyor. Kürdlerin İsrail ile bir sınırı yok, alıp vereceĝi de yok. Ha İsrail Kurulacak Kürd devletini tanıyorsa bize ne zararı var? Müslüman olmasa da mazlum kürd halkına yardım ediyorsa ona teşekkür ederiz!

Yoksa Kürdler İsrail desteĝini alırsa günakar mı olurlar? Dinimizde müslüman olmayanlardan yardım almak ya da onlara yardım etmek haram mı? Var mı örneĝi islamda?

Evet var:

Hz. Muhammed (a.s.) taifte saldırıya uğradığı zaman, müşrik olan Ebu Ğunne'ye sığındı. Ebu Ğunne Hz. Muhammedi diğer müşriklerden korudu. Bedir savaşında mekkeli müşrikler yenildiğinde Medine'ye esir olarak getirildiler. Resulüllah (a.s.) şöyle dedi: "Bakın o esirler arasında eğer Ebu Ğunne varsa onun hatırı için hepsini af edeceğiz. Biz onun iyiliğini unutmadık. Biz iyiliği nankörlükle karşılık verenlerden değil şükranla karşılık verenlerdeniz."

Biz kürdler de bu mazlumiyetimizi gidermede bize yardım eden kim olursa olsun onlara şükranlarımızı sunarız.

2500 yıl devletsiz olan İsrail, bu gün dünyada hatırı sayılır bir devlettir.

Keşke kürdler İsrail kadar güçlü lobileri olan bir ülke olsa. Keşke kürdlerin de İsrail kadar güçlü silahları olsa! Keşke kürdler de İsrail kadar birlik için şuurlu olsa.

Ne yazıkki İsrail kurulacak Kurdistanı tanıyacaĝım demesine raĝmen bazı aptal kürdler hala İsrail'e karşı Mahmut Abbası desteklemede (ki kendisi Kurdistan arapların sırtına vurulacak hançerdir demisti.) 23. arap ülkesinin kurulmasını istemekte ama baĝımsız Kurdistana karşı durmakta, halkların kardeşliĝi-ni savunmaktalar!

 

* * * * *

 

Malper/Anasayfa