Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Îslam'da ırk sorunu ve Kürdler

Türkmen Cephesi Kerkük'te provekasyon yapıyor.

Kerkük'te Kürdistan Bağımsızlık Referandumu çalışması yapan vatandaşlara Türkmen Cephesi Binası korumaları ateş açtı. Bir kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı.
Irak Türkmen Cephesi binası üzerinde "Kerkük Halkı olarak 25 Eylül Referandumu'nu boykot ediyoruz" şeklinde bir pankart bulunuyor. 19.09.2017

* * * * *

Bu arada Türkiye'ye akıl veren yazarlar da var.

Türkiye'nin Kurdistana savaş açması halinde dünyanın seyirci kalmıyacaĝı Kürdlere yardım edeceĝi ve Türkiye'nin zarar edeceĝini yazanlardan biri de Vatan yazarı Güngör Mengi'dir


Güngör Mengi 17.09.2017 tarihli yazısında şöyle diyor.

"Ak Parti Milletvekilleri arasında Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay gibi Barzani'nin “bağımsızlık referandumuna tam destek verenler” var. Örneğin; Ensarioğlu, tehdidi bilmiyormuş gibi “Türkiye'ye karşı bir tehdit, tehlike oluşturmadığı sürece herkese düşen Kürdistan halkının tercihine destek vermektir” dedi.

Bu desteklere bir itiraz duyulmadı. ABD ile Rusya'nın “Türkiye Afrin, Menbiç ve Rakka'ya girmesin diye” askerlerini girişlere yığdıkları görüldü, yaşandı. MGK ve Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak karar ne olur bilmiyoruz ancak eğer “Irak ve Suriye'ye askeri müdahale” kararı çıkarsa, işin içinde ABD, Rusya ve İsrail olduğuna göre bu ülkelerle de savaşacak mıyız, bunu iyi düşünmek gerekir.

Türkiye'yi iki ayrı ülkede harekat yapmaya zorlayacak bir gelişmenin sonunda Güneydoğu'nun, sınırlarımızın savaş havasına girmesi ve beklenmedik başka gelişmelere yol açması ihtimali tüm detaylarıyla hesaplanmalıdır. Dediğim gibi çok zor ve tüm dikkatimizi bu konuya yoğunlaştıraca-ğımız bir süreçteyiz!"

* * * * *

 

Malper/Anasayfa