Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Güncel yazılar

 Savaşın hedefi nedir?

Enaz 700 yıldır Osmanlıyı ve TC'yi idare eden derin devlettir, kim iktidar olursa olsun sistem yoluna aynen devam eder. Bazı iktidarların icraatları kendi memleketlerinin ömrünün uzatılması ve Türk Halkının refahının artması içindir. Dolayısıyla Sözde kürde özgürlük mücadelesini akpye karşı savaşa dönüştürmek çok yanlıştır. 60 yıl CHP tek başına TR'yi idare etmişti ve her on yılda bir yine CHP eliyle yapılan ihtilallarda kürdlerin hakkı kısıtlanmıştı. Kürde yapılan bu zülümler yeni deĝilki! Yani Kürd özgürlük mücadelesini bir partiye baĝlamak eksikliktir.

Bir de mücadelenin amaci belli olmalı. Eĝer amac TRye demokrasiyi getirmekse bunun yeri parlementodur, bunun için silaha gerek yokki.

Yok eĝer baĝımsız bir devlet için mücadele ediliyorsa bunu da açıkca dillendirmek gerek, çok net bir şekilde hem halkına, hem dünyaya duyurmak gerek. Sivil itaatsızlıklarla, meclise gitmemekle, askere yollamamakla ortaya koymak gerek. Lafı evirip çevirip eşitlik kardeşlik demokrasi barış v.s. söylemlerinin bir kıymeti ifadesi olmamıştır. Bir-iki ilçeye birkaç saatlıĝına yada 3-5 günlügüne özerklik ilan etmek ve ondan sonra da Türk devletinin tankına, topuna teslim etmek neyin aklıdır ben bilmiyorum.

Saygılarımla

28.08.2015
M.Nureddin Yekta

 

Güncel yazılar sayfasına dönebilirsiniz!